• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : ایسنا
    تعداد بازدید: 61
    کد: 150811
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

    ساخت یک حسگر برای تشخیص علائم بیماری در تنفس

    محققان دانشگاه ایلی‌نویز موفق به توسعه یک حسگر شدند که می‌تواند علائم بیماری در تنفس یا مواد سمی در هوا را تشخیص دهد. این حسگر همچنین توانایی آن را دارد که سطح بیماری را نیز تشخیص دهد. این حسگر یک مربع کوچک و نازک از یک پلاستیک آلی است که می‌تواند به زودی اساس دستگاه‌های مجهز به حسگر قابل حمل و یکبار مصرف شود.
    ساخت یک حسگر برای تشخیص علائم بیماری در تنفس

    محققان این پژوهش نشان دادند که این دستگاه توانایی نظارت و تشخیص آمونیاک در تنفس را که نشانه‌ای از نارسایی کلیه است دارد. هدف محققان این پژوهش توسعه تراشه‌ای ارزان‌قیمت است که بیماران بتوانند به راحتی و در هر جایی از آن استفاده کنند.

    محققان دانشگاه ایلی‌نویز موفق به توسعه یک حسگر شدند که می‌تواند علائم بیماری در تنفس یا مواد سمی در هوا را تشخیص دهد. این حسگر همچنین توانایی آن را دارد که سطح بیماری را نیز تشخیص دهد. این حسگر یک مربع کوچک و نازک از یک پلاستیک آلی است که می‌تواند به زودی اساس دستگاه‌های مجهز به حسگر قابل حمل و یکبار مصرف شود. محققان این پژوهش نشان دادند که این دستگاه توانایی نظارت و تشخیص آمونیاک در تنفس را که نشانه‌ای از نارسایی کلیه است دارد. هدف محققان این پژوهش توسعه تراشه‌ای ارزان‌قیمت است که بیماران بتوانند به راحتی و در هر جایی از آن استفاده کنند. این گروه در حال کار برای تولید حسگرهای چند منظوره هستند که تصویر کاملی از وضعیت سلامت بیمار را نشان دهد. نتایج این پژوهش در Advanced Functional Materials منتشر شده است.

    کلید واژه ها: حسگر، سلامت، فناوری -
    تعداد بازدید: 61
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر